COTATIILE LUCRARILOR PARTICIPANTE LA SALONUL DE CARICATURA
"100% NATURAL"
GRADES OF THE PARTICIPATING WORKS IN THE CARTOON CONTEST
"100% NATURAL"

Pasi prin expozitie

Cymatium  
Caricaturistii Sucevei
Autor / Author Tara / Country

Cotatia celei mai bune lucrari / Quotation for the best work

Premiul 1 / First Prize
1. Dan Silviu TURCULET / Romania
10,00
Premiul 2 / Second Prize
2. Aleksandar BLATNIK / Serbia
9,75
Premiul 3 / Third Prize
3. Dragos Mihai ANTON / Romania
9,70
Premiul GEC BUCOVINA / GEC BUCOVINA Prize
4. Constantin PAVEL / Romania
9,68
Premiul special al juriului / Jury Special Prize
5. Clive COLLINS / Anglia
9,65
Premiul specialFECO / FECO Special Prize
6. Andrei PUCHKANIOU / Belarus
9,60
Premiul special pentru debut / Special Prize for debut
7. Paula MOROSAN / Romania
9,55
Mentiuni de onoare / Honourable mention
8. Lubomir KOTRHA / Slovacia
9,50
9. Oleg LOKTYEV / Ucraina
9,50
10. Seyran CAFERLI / Azerbaidjan
9,25
11. Vojislav-Voja MILIC / Iugoslavia
9,25
12. Andrzej GRANIAK / Polonia
9,00
13. Dachuan XIA / China
9,00
14. Mihai IGNAT / Romania
9,00
15. Ireneusz PARZYSZEK / Polonia
9,00
16. Yurij OCHAKOVSKY / Israel
9,00
17. Gheorghita GHINEA - Uriasu / Romania
9,00
18. Anatoliy STANKULOV / Bulgaria
8,75
19. Doru AXINTE / Romania
8,75
20. Ovidiu Ambrozie BORTA - BOA / Romania
8,75
21. Jiri SLIVA /Cehia
8,75
22. Vladimir KAZANEVSKY / Ucraina
8,75
23. Nicolae LENGHER / Romania
8,75
24. Michal GRACZYK / Polonia
8,75
25. Omer CAM / Turcia

8,75

26. Horia CRISAN / Romania
8,50
27. Emilio ISCA / Italia
8,50
28. Oleg DERGATCHOV / Ucraina
8,50
29. Liviu STANILA / Romania
8,50
30. Alfredo Lorenzo MARTIRENA HERNANDEZ / Cuba
8,25
31. Ana von REBEUR / Argentina

8,25

32. Bassilis MITROPOULUS / Grecia
8,25
33. Florian Doru CRIHANA / Romania
8,25
34. Milenko KOSANOVIC / Iugoslavia
8,25
35. Leonte NASTASE / Romania
8,25
36. Muhittin KOROGLU / Turcia
8,25
37. Dechko NIKOLOV / Bulgaria
8,25
38. Constantin PAPUC / Romania
8,25
39. Vladimir PAVLIK / Slovacia
8,25
40. Paula SALAR / Romania
8,25
41. Dmitriy Urievich SKAZHENIK / Ucraina
8,25
42. Stefan CIUPU / Romania
8,25
Autori prezenti in expozitie / Other participants in exhibition
43. Mihai gabriel BOBOC / Romania
8,00
44. Cem kenan ONGU / Turcia
8,00
45. Costel PATRASCAN / Romania
8,00
46. Darko DRLJEVIC / Iugoslavia
8,00
47. Lex DREWINSKI / Germania
8,00
48. Julian PENA - Pai / Romania
8,00
49. Ludwing DUSAN / Iugoslavia
8,00
50. Miloslav MARTENEK / Cehia
8,00
51. Nikola OTAS / Iugoslavia
8,00
52. Yakali RASIT / Turcia
8,00
53. Alexandra CIUFUDEAN / Romania
7,75
54. Grebu DEVIS / Romania
7,75
55. Shun Hai HONG / China
7,75
56. fred GEFFERIES / Anglia
7,75
57. Miroslaw HAJNOS / Polonia
7,75
58. Muammer KOTBAS / Turcia
7,75
59. Oleg GOUTSOL / Belarus
7,75
60. Igor REVYAKIN / Rusia
7,75
61. Rudolf Friedrich SCHMUCKLE
7,75
62. Gabriel S. SERBAN / Romania
7,75
63. Cristi VECERDEA - Criv / Romania
7,75
64. Alexey TALIMONOV / Anglia
7,50
65. Erol OZDEMIR / Turcia
7,50
66. Georgi Nikolov KARALIEV / Bulgaria
7,50
67. Frantisek KRATOCHVIL / Cehia
7,50
68. Lubica KONKOVA / Slovacia
7,50
69. Mark LYNCH / Australia
7,50
70. Gerald PEIGNEUX / Franta
7,50
71. Mihaita PORUMBITA / Romania
7,50
72. Wolfgang SCHLEGEL / Germania
7,50
73. Tsocho PEEV / Bulgaria
7,50
74. Jano VALTER / Slovacia
7,50
75. Constantin CIOSU / Romania
7,25
76. Tatiana DUMITRESCU / Romania
7,25
77. Erico de Oliveira JANQUEIRA AYRES / Brazilia
7,25
78. Angel FERNANDEZ / Canada
7,25
79. Jacek FRACKIEWICZ / Polonia
7,25
80. Constantin GAVRILA / Romania
7,25
81. Goran MILENKOVIC / Iugoslavia
7,25
82. Petar GUGLETA / Iugoslavia
7,25
83. Christo KOMARNITSKI / Bulgaria
7,25
84. Musa GUMUS / Turcia
7,25
85. Oleg SEREDA / Ucraina
7,25
86. Osman Gural SUROGLU / Turcia
7,25
87. Michail PAPAGEORGIU / Grecia
7,25
88. Zbigniew PISZCZAKO / Polonia
7,25
89. Ahmet AYKANAT / Turcia
7,00
90. Olivia CIRTU / Romania
7,00
91. Wei Long DEN / China
7,00
92. Don CAMPBELL / Anglia
7,00
93. Fethi DEVELIOGLU / Turcia
7,00
94. Glen ISAAC / Filipine
7,00
95. Pamfil HORODNIC / Romania
7,00
96. Gennady KOSTOVETSKY, Konstantin VASILCHENKO / Israel
7,00
97. Hai Feng LI / China
7,00
98. Malgorzata TABAKA / Polonia
7,00
99. Eugen MIREA / Romania
7,00
100. Mihai PANZARU - Pim / Romania
7,00
101. Pavel BOTEZATU / Romania
7,00
102. Pitter KLANS / Austria
7,00
103. Slobodan OBRADOVIC / Iugoslavia
7,00
104. Yousself Abou Soliman TAMER / Egipt
7,00
105. Tomek WOLOSZYN / Polonia
7,00
106. Anton KOTREBA / Slovacia
6,75
107. Carlos Alberto da Costa AMORIM / Brazilia
6,75
108. Erdogan BASOL / Turcia
6,75
109. Fernando Bernabe LOPEZ - Nano / Spania
6,75
110. Mykola KAPUSTA / Ucraina
6,75
111. Kifah Al REEFI / Olanda
6,75
112. Guangjun LI / China
6,75
113. Namik ORHAN / Turcia
6,75
114. Peter LUKO / Slovacia
6,75
115. Willem RASING / Olanda
6,75
116. Sabin Theodor ROMAN / Romania
6,75
117. Ermina STRUTINSCHI / Romania
6,75
118. Susuzlu ALPER / Turcia
6,75
119. Umit Mufit DINCAY / Turcia
6,75
120. Winfried BESSLICH - Bess / Germania
6,75
121. Zbigniew DAMSW / Polonia
6,75
122. Zoran ZLATICANIN / Iugoslavia
6,75
123. Zalraid B. BLERG / China
6,50
124. Silvia CIOBANU / Romania
6,50
125. Mileta MILORADOVIC / Iugoslavia
6,50
126. Paulo Volmar MATTOS VILANOVA / Brazilia
6,50
127. Renato BRUNO / Italia
6,50
128. Srdjan JOVANOVIC / Iugoslavia
6,50
129. Iulia Alexandra TORONCIUC / Romania
6,50
130. Vladan NIKOLIC / Iugoslavia
6,50
131. Jun Ping WANG / China
6,50
132. Ting YE / China
6,50
133. Yuksel CAN / Turcia
6,50
134. Aurel Stefan ALEXANDRESCU / Romania
6,25
135. Ali DIVANDARI / Iran
6,25
136. Philippe BOSSENS - Phifi / Belgia
6,25
137. Eduardo CALDARI Jr. / Brazilia
6,25
138. David T. CONNAUGHTON / Anglia
6,25
139. Stefan DESPODOV / Bulgaria
6,25
140. Puiu GAZDARU / Romania
6,25
141. Hakan SUMER / Turcia
6,25
142. Suavi KENDIROGLU / Turcia
6,25
143. Aleksandar KLAS / Iugoslavia
6,25
144. Vaso KRCMAR / Iugoslavia
6,25
145. Hengchao MA / China
6,25
146. Ana-Maria MANICAN / Romania
6,25
147. Goran NOVAKOV / Iugoslavia
6,25
148. Resad SULTANOVIC / Bosnia Hertegovina
6,25
149. Akundi SAIRAM / India
6,25
150. Ilian SAVKOV / Bulgaria
6,25
151. Bogdan SHYKH / Ucraina
6,25
152. Igor SMIRNOV / Rusia
6,25
153. Ciprian-Leontin STANCIU / Romania
6,25
154. Constantin VELUDA / Romania
6,25
155. Veselin ZIDAROV / Bulgaria
6,25
156. Alberto MESA MALAGON / Columbia
6,00
157. Zora BACO-BURIANOVA / Cehia
6,00
158. Florin CRAMARIUC / Romania
6,00
159. Dana SENCIUC / Romania
6,00
160. Huseiyn CAKMAK / Cipru
6,00
161. Irina IOSIP / Romania
6,00
162. Jorge Antonio C. FERNANDEZ / Cuba
6,00
163. Nicolas KOUNDOUROS / Grecia
6,00
164. Albert M. IMSIROVIC / Bosnia Hertegovina
6,00
165. Doru-George PASCAL / Romania
6,00
166. Romeo RAILEANU / Romania
6,00
167. Vladimir ROMANOV / Israel
6,00
168. Mario ROSANDA - Ros / Croatia
6,00
169. Mr. SIMON / Slovacia
6,00
170. Yuan Sheng XIANG / China
6,00
171. Aba ZULKUF / Turcia
6,00
172. Nicola BOLFELLI / Italia
5,75
173. Ruxandra BULEA / Romania
5,75
174. Nikolaj FITKOV / Bulgaria
5,75
175. Vlad HLADI / Romania
5,75
176. Jolanta KOSCIELECKA / Polonia
5,75
177. Sami Mohamed Ali BEDAIWI / Egipt
5,75
178. Slaven SOKCEVIC / Croatia
5,75
179. Stanko ZMAZEK / Croatia
5,75
180. Juan Francisco VILLARRUEL / Argentina
5,75
181. Vitalij KORYAKO / Ucraina
5,75
182. Wieslaw B. BOLTRYK / Polonia
5,75
183. Yasar Nuket TERZIOGLU / Turcia
5,75
184. Wei ZHANG / China
5,75
185. Alexandru SENCIUC / Romania
5,50
186. Demetrios COVTARELLI / Grecia
5,50
187. Mahomed Ismail EFFAT / Egipt
5,50
188. Halim KUTLU / Turcia
5,50
189. Silviu-Dan IRIMICIUC / Romania
5,50
190. Kamila TABAKA / Polonia
5,50
191. Miroslav GEORGIEVSKI / Macedonia
5,50
192. Nuri BILGIN / Turcia
5,50
193. Michael TETIEVSKI / Israel
5,50
194. Branko GLAS / Croatia
5,25
195. Aleksandar DIMITRIJEVIC / Iugoslavia
5,25
196. Boris ERENBURG / Israel
5,25
197. Jozef JABLONSKI / Polonia
5,25
198. Ioan MURARU / Romania
5,25
199. Nedelko DERETIC / Iugoslavia
5,25
200. Hassandras NEKTARIOS / Grecia
5,25
201. Anatol Mihai PUTUNTICA / Moldova
5,25
202. Andras TOTH / Ungaria
5,25
203. Silviu BARTIS / Romania
5,00
204. Beppe BATTASLIA / Italia
5,00
205. Camilo SANIN / Franta
5,00
206. Musa KAYRA / Cipru
5,00
207. Mirjana Mima POPOVIC / Iugoslavia
5,00
208. Abdullah ORHAN / Turcia
5,00
209. Marino TARIZZO / Italia
5,00
210. Nicolae TVIGUNOV / Moldova
5,00
211. Yong WANG / China
5,00
212. Alexandra CIOBANU / Romania
4,75
213. Leng MU / China
4,75
214. Cristian MIHAILESCU / Romania
4,75
215. Ugur GUNEL / Turcia
4,75
216. Akturan CEM / Turcia
4,50
217. Viorel CORODESCU - Cov / Romania
4,50
218. Gabriel Eduardo FERRARI / Argentina
4,50
219. Fojz A. ZORMAN / Slovenia
4,50
220. Hossein KAZEM / Iran
4,50
221. Dmitry KONONOV / Rusia
4,50
222. Shahab PICHAGHIAN / Iran
4,50
223. Georgia RENTIFI / Grecia
4,50
224. Stanislau WALICKI / Polonia
4,50
225. John XAGORARI / Grecia
4,50
226. Andrea CALDAREVIC / Croatia
4,25
227. Diana BARANAI / Romania
4,25
228. Andrada Elena GRIGORICIUC / Romania
4,25
229. Raquel ORZUJ / Uruguai
4,25
230. Vladimir STEVOVIC - BELUGA / Iugoslavia
4,25
231. Ardas YASAR / Turcia
4,25
232. Ion CARJOI / Romania
4,00
233. Nicolae Romulus DARAMUS / Romania
3,25
234. Iulia Elena GUS / Romania
2,50
235. Kumuda DESHPANDE / India
2,25
Autori ale caror lucrari au fost respinse / Rejected cartoons
236. Luiz Salgado Casio / Brazilia
237. Stefan CRISTUREAN / Romania
238. Gina Inela DOROFTEI / Romania
239. Hasan EFE / Turcia
240. Ciprian ISPIR / Romania
241. Oleg KURPIK / Belarus
242. Marijana MIHAILOVIC / Serbia
243. Oddan Fikrat GAZOZCU / Turcia
244. Oztok ENGIN / Turcia
245. Iulia POZDERIE SEMENCIUC / Romania
246. Ionela PRESCURE / Romania
247. Mihaela PRISACARU / Romania
248. Giorgos VEIS / Grecia
Pasi prin expozitie  
Caricaturistii Sucevei
Copyright© 2002 - 2007, Asociatia Grupul Ecologic de Colaborare GEC Bucovina